Mbus Konvertör

M-BUS VERİ TOPLAMA ÜNİTESİ

M-BUS KABLOLU OKUMA SİSTEMİ Merkezi ısıtma sistemi kullanılan yapılarda M-bus modüllü kalorimetrelerin (ısı sayaçlarının) ve sıcak-soğuk su sayaçlarının tüketim verileri m-bus kablolu okuma sistemi ile okunabilir. M-bus kablolu okuma sistemi'nde tüm cihazların tüketim verileri, aynı cephede olmaları koşulu ile; tek bir kablo kullanılarak yönetim odasına ya da bina içine konumlandırılmış bilgisayara, veri işleme ünitesi yardımıyla aktarılır. 1453 ENERJİ tarafından kurulumu gerçekleştirilen bireysel gider bildirim programı ile, toplanan tüketim verileri değerlendirilerek istenen dönemlerde daire sakinlerinin bireysel gider bildirim dokümanlarının düzenlenmesi sağlanır.

  • Alanda kaydedilen tüketim verilerini Kablolu MBUS kullanarak ve isteğe bağlı uzaktan okuma ile internet üzerinden 4.5 G teknolojisiyle günlük haftalık aylık periyodlarla isteğe bağlı olarak okunabilir
  • MBUS Okuyucu ile 250 – 500 – 1000 sayaca kadar bağlantı ve okuma desteklenir.
  • MBUS ağındaki tüm sayaçların entegrasyonu sağlanır, ayrıca bir sinyal dönüştürücü ya da sinyal iletim cihazına gerek kalmaz.
1453 Enerji © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.